Wszelkiego typu maszyny nie mogą zostać dopuszczone do użytku, przed uprzednim ich sprawdzeniem. Ponadto nadaje się im oznaczenia, które powinny jak najwięcej powiedzieć o danym urządzeniu. Im więcej takich informacji, tym lepiej. Często przy korzystaniu z takiej maszyny operator nie zwraca uwagi na te oznaczenia, gdy tymczasem jest to dość istotna sprawa.

Czego też dotyczą takie oznaczenia? Otóż najczęściej tym najważniejszym jest tak zwany certyfikat. Obecnie tym najbardziej popularnym i wiodącym jest na pewno certyfikat CE. Z oznaczeniem takim można się spotkać na niejednej maszynie. Aby jednak taka deklaracja została przyznana, niezbędna jest wcześniejsza ocena zgodności maszyn, za którą to najczęściej odpowiedzialny jest producent, choć sam sobie nie może wystawić takiego certyfikatu, a tym bardziej dopuścić się w tym przypadku oszustwa. Wspomniane tu oznaczenie odnosi się do prawa unijnego, co też może oznaczać, że dana maszyna może zostać wprowadzona do obrotu w wielu krajach Europy.

 

Skoro już mowa o maszynach, to będą to zarówno urządzenia mechaniczne, hydrauliczne, pneumatyczne, jak i elektryczne. Mieszalnik elektryczny jest jednym z takich urządzeń. Jest to maszyna, która już z nazwy wiele mówi o swoim przeznaczeniu. Często przy takim urządzeniu wymagane jest też pisemne oświadczenie dotyczące deklaracji zgodności określanej skrótem WE. Dotyczy to jednak wielu maszyn, a nie tylko takiego mieszalnika. Sprzęt ten może być też określany mianem mieszadła, ale to, to samo, co mieszalnik. Bardzo ważna będzie tu moc takiego urządzenia, bo tez różne jest jego przeznaczenie. Począwszy od małych mechanizmów, kończąc na ogromnych gabarytowo zbiornikach z mieszadłami o dużej mocy. Ta podawana jest w watach (W).

Certyfikaty przyznawane dla maszyn

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *