frezarka

Oczekiwania i wymagania klientów są coraz większe, a przed współczesnym przemysłem stoją coraz większe wyzwania. Konieczność dostarczenia produktów o coraz bardziej skomplikowanych kształtach z zachowaniem wymiarów w tolerancjach narzuconych przez klienta jest uzależniona od jakości procesu wytwarzania.


Obróbka mechaniczna jest jedną z metod przemysłowych kształtowania materiałów, która ma zapewnić, że klient otrzyma produkt zgodny z specyfikacją. Współczesne maszyny służące do obróbki mechanicznej są sterowane numerycznie, co zapewnia wysoką zdolność procesu wytwarzania, tak istotną z punktu widzenia i zadowolenia klienta.
Jedną z metod mechanicznego obrabiania materiałów jest obróbka toczenie, czyli wiórowy sposób na zmianę powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych przedmiotów mających kształt brył obrotowych.
W celu uformowania kształtu i wymiaru stosuje się nóż tokarski, który najprościej rzecz ujmując służy do oddzielenia warstwy materiału z przedmiotu obrabianego. W przypadku obrabiania powierzchni zewnętrznych mamy do czynienia z toczeniem, a formując powierzchnie wewnętrzne mówimy o wytaczaniu. Głównym urządzeniem wykorzystywanym w tej metodzie jest tokarka, której praca odbywa się w dwóch podstawowych ruchach:
– główny ruch obrotowy przedmiotu, który jest obrabiany oraz
– posuw narzędzia (ruch prostoliniowy).
Głównymi rodzajami tej obróbki mechanicznej są:
– toczenie wzdłużne oraz poprzeczne,
– toczenie kopiowe oraz kształtowe.
Poprzez wykorzystanie maszyn CNC (sterowanych numerycznie) proces toczenia odbywa się szybko i dokładnie. Obróbka toczenie przy użyciu tokarek CNC idealnie odpowiada tym klientom, którzy wymają dużej precyzji wykonania i zarazem masowej produkcji.

Czas na toczenie

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *