Czy Twoja firma myśli, że ma wystarczające dowody i certyfikacje na posiadane maszyny, ponieważ dostała wraz z nimi oficjalnie wyglądające certyfikaty – starannie umieszczone w plikach? Jak ściśle są te dostarczone przez producentów i z laboratoriów w ramach kontraktu? Tego trzeba się dowiedzieć, by mieć pewność, ze wszystkie zasadnicze wymagania maszyn są spełnione.

Niektórzy producenci sprzętu są podobno mistrzami w odniesieniu do kalibracji urządzenia w wyprodukowanej partii. Jeśli próbka jest w kalibracji, to cała partia produkowanych urządzeń ma wydawane świadectwa. Niestety, często można znaleźć firmy, które nieświadomie kupują taki rodzaj wyposażenia, ponieważ widzą świadectwo, zgodność lub kalibrację w katalogu bez uprzedniego upewnienia się, że sprzęt został indywidualnie kalibrowany zgodnie z normami krajowymi lub międzynarodowymi.


Po zapoznaniu się z certyfikatami producenta, łatwo zrozumieć, w jaki sposób dla niektórych nazwa certyfikacja ce może być myląca, ponieważ wiele z nich wygląda oficjalnie i często mają tytuły takie jak” świadectwo zgodności „i” świadectwo kalibracji. „Często te certyfikaty mogą obejmować nawet ogólnikowe stwierdzenia dotyczące procesu kalibracji poprzez odniesienia z tym związane. Jeśli jednak przyjrzeć się bliżej tej certyfikacji, jest oczywiste, że nie są to ważne świadectwa wzorcowania, ponieważ nie zawierają odniesień niezbędnych do śledzenia kalibracji zgodnej z krajowymi lub międzynarodowymi normami. By tego uniknąć zapytaj o kopie danych wzorcowania, dowód identyfikacji do normy krajowej lub międzynarodowej a także o rzeczywiste procedury stosowane do wykonywania kalibracji.

Więcej na teknomatik.pl

Nie daj się nabrać na fałszywe certyfikacje!

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *