Firma BTH Import Stal od ponad dwóch dekad zajmuje się wyrobami hutniczymi, do stosowania w przemyśle. Z roku na rok doskonalimy swoje umiejętności oraz chętnie przenosimy je na bardziej zaawansowany grunt. Dlatego w naszej ofercie pojawiły się takie usługi jak cięcie wodą i wycinanie laserowe. 

Obie te techniki, mimo że stosunkowo młode, zyskują coraz większą popularność. Przede wszystkim ze względu na niezwykłą dokładność cięcia jaką można za ich pomocą uzyskać. Nie było to możliwie do tej pory, a z pewnością podnosi jakość wszystkich usług.

Woda do cięcia? Chociaż brzmi to niewiarygodnie to właśnie ta ciecz służy do tego celu. Woda z łatwością drąży i formuje nawet skałę, a pod ciśnieniem przecina nawet twarde przedmioty. W ten sposób możliwe jest dokonywanie cięcia w materiałach, które nie znoszą zbyt wysokich temperatur i ulegają łatwo deformacji.

Cięcie laserem jest przydatne w sytuacji kiedy należy pociąć materiał o niewielkiej grubości na przykład około pół centymetra. Dzięki cięciu laserowemu możliwe jest zaoszczędzenie sporej ilości energii, ze względu na mniejsze jej wykorzystanie (laser ma krótszą długość fali światła). Również sam koszt maszyn umożliwiających cięcie laserem powinien w niedługim czasie obniżyć się ze względu na coraz większą popularność tej techniki.

Nowości w cięciu stali

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *