obróbka

Obróbka materiałów jest powszechnie stosowania do wytwarzania przedmiotów. Dzięki odpowiedniej obróbce powstaje nowy przedmiot. Po odpowiedniej obróbce uzyskiwany jest kształt i rozmiar przedmiotu zawarty w wytycznych technologicznych. Specyficzną formą obróbki jest rzeźbienie. Rzeźbiarz poprzez pracę dłutem dokonuje zmian w obrabianym przedmiocie, dzięki czemu powstaje kolejne dzieło sztuki.

Do obróbki materiałów, takich jak: aluminium, stal, mosiądzu, brązu, używa się specjalnych maszyn. Obróbka toczenie daje możliwość uzyskania kształtu brył obrotowych. Efektem tej pracy są najróżniejsze przedmioty. Również obróbka skrawaniem, pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu przedmiotu. Ten rodzaj obróbki polega na usuwaniu z danego materiału, niepotrzebnych warstw. Dzięki zastosowaniu ścierania lub wiórowania dochodzimy do kształtu i formy wymaganej w projekcie. Odpowiednia obróbka wymaga dokładności i precyzji w działaniu. Dochodzenie do uzyskania pożądanego wyglądu jest trudne i pracochłonne.

W zakładach wyspecjalizowanych w obróbce, używa się specjalnych maszyn. Pozwalają one na uzyskanie dokładnie takich efektów, jakie są wymagane w projekcie. Frezowanie cnc pozwala bardzo precyzyjnie obrabiać przedmiot i z laserową dokładnością, doprowadzić go do kształtu zgodnego z projektem zleceniodawcy. Nowoczesny park maszynowy, to obowiązkowe wyposażenie zakładu, który chce pozyskiwać nowych klientów na bardzo wymagającym rynku. Posiadanie laserowych urządzeń, to obecnie gwarancja wykonania zleconej pracy z dokładnością i precyzją.

Obróbka z precyzją laseru

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *