Wykorzystanie lasera do cięcia metali jest rozwiązaniem, które ma co najmniej kilka poważnych zalet. Warto je poznać i wziąć po uwagę tę technologię przy poszukiwaniu metody produkcji różnych części metalowych.

Cięcie laserem pozwala przede wszystkim na uzyskanie wysokiej jakości ciętej krawędzi metalu. Dodatkowo wycinanie laserowe jest dokładne dzięki wykorzystaniu nowoczesnego oprogramowania oraz sterownia cyfrowego. Taka technologia pozwala na osiągnięcie dokładności rzędu 0,1 mm. To z kolei sprawia, że nie ma konieczności wykonywania dalszej obróbki przygotowanych elementów. Duża precyzja pozwala na przyspieszenie całego procesu produkcyjnego, który staje się znacznie bardziej wydajny oraz pozwala na przygotowanie części wysokiej jakości. Do cięcia laserem można wykorzystać różne rodzaju metalu, takie jak stal nierdzewna, stal konstrukcyjna oraz aluminium, z zachowaniem takiej samej precyzji.

Wycinanie elementów z metalu przy pomocy lasera jest więc rozwiązaniem dla osób, którym zależy na dokładności, ale także na czasie. Możliwość uzyskania identycznych elementów przy każdym powtórzeniu wycinania jest bardzo ważna i pozwala na wykonanie wielu projektów wymagających doskonałej precyzji.

Precyzyjne cięcie metalu

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *