frezowanie-tekno

W wielu gałęziach przemysłu korzysta się z metod obrabiania różnorodnych materiałów. Ma to na celu uzyskiwanie odpowiednich kształtów, efektów i całkowitego wyglądu. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod jest frezowanie przedmiotów. Z takiej techniki korzysta się w wielu sytuacjach jednak nie każdy wie, że istnieje wiele możliwości w zakresie takiej obróbki.

Frezowanie wykonuje się za pomocą specjalnego narzędzia jakim jest frezarka. Urządzenie to służy do obróbki skrawaniem różnych powierzchni i to nie tylko płaskich. Otóż wykorzystuje się to także w przypadku kół zębatych, a także gwintów czy wielu innych elementów. Taka obróbka skrawaniem pozwala nadać konkretny kształt danym płaszczyznom co prowadzi do uzyskania przedmiotu o idealnych parametrach.

Frezowanie w Teknomatik.pl jest czynnością bardzo precyzyjną i nie ma tu miejsca na żadne błędy. Istnieją różne metody frezowania, które pozwalają uzyskać konkretne efekty. Ze względu na różnicę w rozmieszczeniu ostrzy we frezarce wyróżnić można technikę walcową oraz kształtową. Wyróżnić można także inne techniki takie jak współbieżna i przeciwbieżna, które wynikają ze sposobu poruszania się ostrzy. W przypadku metody współbieżnej ostrza i materiał ruszają się w tym samym kierunku, a w drugiej technice występuję ruch przeciwny obu przedmiotów. Bardzo istotny jest także rodzaj samego urządzenia czyli frezarki. Otóż w przypadku frezarek górnowrzecionowych można wykonywać obróbkę zarówno płaszczyzny na zewnątrz jak i wewnątrz przedmiotu.

Na rynku istnieją również frezarki, które są przeznaczone do frezowania drewna, a także kół zębatych, ale także i frezarki uniwersalne, które wykorzystać można do przeróżnych materiałów. W zależności od potrzeb należy wybrać odpowiedni i dopasowany do danego materiału i jego twardości sprzęt, którym wykonać można konkretną technikę frezowania.

Różne techniki frezowania

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *