W przypadku maszyn bardzo istotny jest szereg działań dotyczący badań nad stanem technicznym urządzeń, konkretnych analiz, a w rezultacie otrzymanie odpowiedniego dokumentu nazywanego w tym przypadku certyfikatem, a zatem świadectwem dopuszczającym maszynę do pracy o określonym przeznaczeniu.

Zasadnicze wymagania maszyn to między innymi procedury oceny zgodności tychże maszyn z zasadniczymi wymaganiami, co określa nam dyrektywa maszynowa. To również analiza ryzyka maszyn zgodnie z konkretną normą ( PN EN ISO 12100). Ponadto ważne jest bezpieczeństwo maszyn, a zatem audyt bezpieczeństwa. Wśród certyfikacji możemy otrzymać świadectwo dotyczące zarówno maszyny nowej, jak i takiej po modernizacji. Kolejny dokument dotyczy maszyn sprowadzanych z UE.

Istotnym udogodnieniem będzie także szczegółowa dokumentacja dotycząca danego urządzenia. Bardzo pomocny może się też okazać certyfikat zgodności, dzięki któremu może być wystawiona Deklaracja Zgodności WE przez producenta. Jest to szereg usług dotyczących certyfikacji CE, która to odnosi się tak do maszyn starych, jak i nowych.

Mówimy tu o automatyce przemysłowej, systemach transportu wewnątrzzakładowego, liniach produkcyjnych, transporterach, czy wreszcie stanowiskach montażowych odnoszących się do tak zwanych ciągów technologicznych. Dotyczy to zatem maszyn tak większych, jak i mniejszych, a zatem mowa tu o bardzo szerokim asortymencie.

Usługi certyfikacyjne dla maszyn

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *