Zalet cięcia materiałów z użyciem strumienia wody i lasera jest naprawdę wiele. Przecinanie metalu laserem pozwala na ekspresową produkcję detali. Metal przecięty laserem bowiem, nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki. Jest on zatem, od razu po wycięciu gotowy do swojego zastosowania. Ponadto, laser podczas cięcia nie zmienia struktury metalu, jak również jego właściwości.

Każdy specjalista wykonujący cięcie laserem, może w sposób najbardziej optymalny zaprojektować ścieżkę cięcia, co pozwala na zwiększenie możliwości wykorzystania całego arkusza metalu. Zalet cięcia laserem jak widzimy jest wiele. Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku cięcia wodą. Polega ono na użyciu strumienia wody o bardzo dużym ciśnieniu do przecięcia materiału. Najważniejszą zaletą tego procesu jest ekonomia użytkowania oraz precyzja podczas przecinania.

Ponadto, cięcie wodą to bardzo unikalna metoda, w której nie występuje żadne oddziaływanie cieplne. To z kolei, pozwala na wycięcie materiału, bez żadnych zniekształceń krawędzi. Jego powierzchnia jest idealnie gładka, co sprawia, że efekt końcowy przecinania materiałów tym sposobem jest jak najbardziej efektywny. Przecinanie materiałów z użyciem strumienia wody pozwala także na zmniejszenie ilości odpadków, których podczas cięcia innymi metodami jest naprawdę wiele. Jak więc widzimy, oba te sposoby cięcia laserem, oraz wodą należą do jak najbardziej unikalnych metod, które pozwalają na precyzyjną obróbkę materiałów.

Zalety cięcia wodą i laserem

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *